صفحه اصلی / خانومانه / خانه داری / فوت و فن خانه داری – قسمت اول
http://telegram.me/khanoumi_ir

فوت و فن خانه داری – قسمت اول

خانومی: این روزها برای هر مشکلی که در دنیای آشپزخانه و خانه داری پیش میاد یک سری ایده ها و راه هایی برای رفع آن زبان به زبان و دست به دست بین خانم ها میچرخه و انجام بسیاری از مسئولیت های خانه داری با این ترفندها راحت شده.

وب سایت خانومی تلاش می کنه تا در مجموعه گزارش هایی با نام فوت و فن خانه داری بسیاری از این نکات و ترفند ها رو به شما ، مخصوصن نوعروس ها آموزش بده … پس با ما همراه باشید:

 

رفع تندی غذا

اگر غذای شما تند شد میتونین برای رفع تندی غذا یک قاشق غذاخوری آبلیمو بهش اضافه کنین، تندی آن تا حد بسیار زیادی کم تر میشه.

رفع شوری غذا

برای رفع شوری غذا که معمولن خورش ها شور میشن از مخلوط یک قاشق غذاخوری سرکه و یک قاشق غذاخوری شکر استفاده کنین، در این صورت شوری غذا به سرعت گرفته میشه.
همچنین میتونین یک تکه سیب زمینی خام رو داخل غذا بریزین و در آخر آن رو خارج کنید که این روش هم بی تاثیر نیست.

کف روی مربا

برای جلوگیری از کف کردن مربای در حال پخت، وقتی مربا میخواد به جوش بیاد یک قالب کوچک کره به داخل ظرف مربا بریزین در این صورت بعد از جوش آمدن شربت مربا دیگه روی آن کف ایجاد نمیشه.

تشخیص بیکینگ پودر سالم

برای اینکه تشخیص بدیم بیکینگ پودر تازه ست و عمل میکنه یک قاشق چای خوری از بیکینگ پودرو در یک استکان آب جوش بریزین اگر بجوش اومد نشانه تازه بودن و سالم بودن بیکینگ پودره.

نگهداری مربا در کابینت

نگهداری از مربا یکی از دغدغه های اصلی خانم هاست. بهترین راه نگهداری مربا برای مدت طولانی روشی هست که برای کنسرو کردن استفاده میشه.
مربا ها رو در شیشه های کوچک بریزین و درب شیشه ها رو محکم ببندین. ( درب شیشه ها فلزی باشه )
شیشه های مربا رو در قابلمه ای که آب درونش در حال جوش هستش بذارین دقت کنین که آب تا بالای درب شیشه ها برسه به مدت ۱۰ دقیقه بذارین بجوشه بعد از آن ظرف ها رو خارج کنید تا هم خنک بشه و هم هوای آن خارج بشه بعد ازین میتونین به مدت طولانی مرباها رو حتی در کابینت نگهداری کنین.

http://telegram.me/khanoumi_ir

پاسخی بنویسید

ایمیل شما منتشر نمی شود.

x

این مطلب را نیز بخوانید

lake-lebas

از بین بردن لکه ها – قسمت چهارم

خانومی: همانطور که در قسمت های قبل به شما گفتیم برای از ...