صفحه اصلی / خانومانه / خانه داری / از بین بردن لکه ها – قسمت اول
http://telegram.me/khanoumi_ir

از بین بردن لکه ها – قسمت اول

خانومی: پاک کردن انواع لکه از روی سطوح و لباس ها دغدغه هر خانمی است. در گزارش هایی در این زمینه سعی داریم ترفندهایی را برای خانم های کدبانو آماده و در اختیار کاربران سایت قرار دهیم.

با ما همراه باشید.

۱٫ برای از بین بردن لکه شمع از روی پارچه ؛ اول شمع های اضافه رو با یک چاقو برمیداریم و بعد قسمتی از پارچه که آغشته به شمعه رو بین دو کاغذ خشک کن قرار میدیم و اتو میکنیم؛ شمع به کاغذ خشک کن چسبیده و جای لک از بین میره.

۲٫ برای از بین بردن لکه سوختگی روی پارچه ؛ اگر سوختگی سطحی و در حد زرد شدن باشه با کشیدن قند بر روی این ناحیه لک سوختگی از بین میرود.

۳٫ برای پاک کردن لکه چسب؛ یک تکه پارچه رو آغشته به سرکه کرده و روی لکه چسب قرار بدین، سرکه باعث میشه چسب شل و به راحتی از لباس جدا بشه.

۴٫ برای پاک کردن لکه خودکار؛ اسفنجی را آغشته به شیر کرده و به روی محل لک بمالید لکه راحت پاک می شود.

۵. برای پاک کردن لکه های شیشه؛ این بار یک طرفه شیشه را به صورت عمودی و طرف دیگر را به صورت افقی پاک کنین در این صورت اگر لکه ای جا مانده باشه راحت تشخیص میدین کدام طرفه شیشه جا مانده.

۶٫ برای از بین بردن لکه های ظروف چینی؛ ظرف ها رو درون قابلمه ای چیده و روی آنها آب و پودر ماشین لباسشویی بریزین حالا روی اجاق قرار داده و اجازه بدین به مدت ۱۰ دقیقه بچوشه … بعد این کار اثری از لک ها نیست.

۷٫ برای از بین بردن لکه سفیده تخم مرغ ؛ محل لکه رو با آب سرد بشویید به راحتی شسته میشه فقط دقت کنین اگر از آب گرم استفاده کنین جای لک ثابت میشه.

۸٫ برای از بین بردن رسوب شیرآلات ؛ آب یک عدد لیمو را در محل آهک ها بچکانید و اجازه بدین یک شب بمونه ، روز بعد شیر آب رو شسته و با دستمال پاک کنین، اثری از آهک ها نیست !

۹٫ برای از بین بردن لکه آدامس؛ اول یک تکه یخ رو روی قسمتی که آدامس چسبیده بکشید این کار رو تا زمانی ادامه بدید تا همه ی قسمت آدامس از روی پارچه کنده بشه و بعد آن قسمت رو با آب و صابون بشویید.

۱۰٫ برای از بین بردن لکه های زرد روی یخچال و لباسشویی؛ اگر هر راهیو امتحان کردین و جواب نداده پنبه ای رو آغشته به سرکه کنید و روی لک ها بمالید بعد از کمی تلاش میبینید که لک ها پاک شدند.

http://telegram.me/khanoumi_ir

پاسخی بنویسید

ایمیل شما منتشر نمی شود.

x

این مطلب را نیز بخوانید

lake-lebas

از بین بردن لکه ها – قسمت چهارم

خانومی: همانطور که در قسمت های قبل به شما گفتیم برای از ...